MONITORING

Bezpieczna firma

Bezpieczeństwo dla każdego jest wartością najwyższą. W firmach, gdzie bezpieczeństwo przechowywania danych oraz wymuszenie właściwej postawy pracowników wymaga tego typu zabezpieczeń monitoring oraz systemy kontroli przepływu pracowników wewnątrz zakładu stały się już normą. Coraz więcej mniejszych przedsiębiorstw inwestuje w tego typu zabezpieczenia przekonując się, że inwestycja zwraca się wielokrotnie w bardzo krótkim czasie.

Bezpieczny dom - spokojny sen

Ważną grupę odbiorców stanowią również klienci indywidualni, którzy nierzadko montują systemy monitoringu w domach. Połączone z odpowiednim systemem alarmowym pozwalają spokojnie wyjechać na wakacje i nie obawiać się o swój dobytek.

Najprostszy zestaw do monitoringu, który można samemu zamontować w domu zawierać musi:

  • kamera CCTV czyli nasze okno na świat. Dobór odpowiedniej kamery ma bardzo duże znaczenie. W zależności od obszaru jaki monitorujemy parametry obiektywu (głównie ogniskową) oraz czułości obiektywu dobieramy zawsze indywidualnie dla każdej kamery i obiektu (obszaru) monitorowanego (np. monitorując niewielki obszar ale dość dokładnie i z dużej odległości wybieramy obiektyw z dużą ogniskową w celu ustawienia maksymalnie ostrego zbliżenia na dany obszar). Oprócz obiektywu każda kamera wykorzystywana w telewizji dozorowej posiadać musi wbudowany przetwornik obrazu. Przetwornik taki przetwarza obraz obiektu na sygnał elektryczny. Jakość wykonania przetwornika i technologia w jakiej pracuje jest podstawą do osiągnięcia dobrej jakości obrazu. Kamery oferowane przez FASTNET pracują na przetwornikach najwyższej klasy.
  • rejestrator obrazu czyli serce systemu. Kamera jest tylko elementem podglądającym interesujący nas obiekt. Za zarządzanie kamerą (całą siecią kamer) odpowiada rejestrator, czyli jednostka którą programujemy zgodnie z naszymi wytycznymi. Tutaj możemy ustalać harmonogram nagrywania (np. rejestrowanie w określonych godzinach, w momencie wykrycia ruchu przez kamerę w monitorowanym obszarze lub non stop 24h/dobę), jakość zapisywanego obrazu, definiujemy różnego rodzaju zdarzenia alarmowe, ustalamy dostęp do podglądu materiału na żywo, on-line, eksportu materiałów archiwalnych, stref martwych monitoringu i wielu innych. Wybór rejestratora jest ściśle powiązany z ilością obsługiwanych kanałów (ilością kamer jakie możemy podłączyć do jednego rejestratora).
  • zasilanie awaryjne czyli podtrzymanie systemu w przypadku braku zasilania głównego. Jest to teoretycznie opcjonalny element systemu, jednak silnie zalecany przez naszych techników. W przypadku wtargnięcia intruza i odcięcia dopływu prądu do posesji system bez zasilania awaryjnego staje się bezużyteczny. Podtrzymanie (chociaż kilkudziesięciu minutowe) daje nam pewność iż system spełni swoją funkcje w należyty sposób.

Każda usługa wykonana przez naszą firmę uwzględnia indywidualny charakter zlecenia. Prosimy o kontakt telefoniczny lub przesłania zapytania drogą elektroniczną. Nasz technik do spraw monitoringu skontaktuje się celem przygotowania oferty.

frastnet - internetfastnet - voipfastnet - sieci komputerowe
frastnet - internetfastnet - sieci komputerowe
O Nas InternetTelefonTransmisja danych MonitoringUsługiCookiesKontakt
Projekt i realizacja Invedia 2007